Dzięki zaangażowaniu lekarzy oddziału onkologii ginekologicznej Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku (BCO) od czerwca 2019 r. mieszkanki województwa podlaskiego mogą korzystać z Programu Wczesnego Dostępu do Olaparybu w ramach -EAP SOLO-1. Na dopuszczenie do obrotu Olaparybu w Polsce wyraziło zgodę Ministerstwo Zdrowia. Lek jest finansowany przez firmę Astra Zeneca. Olaparyb nie ma jeszcze rejestracji w Europie.

Miłą niespodziankę zrobił nam dzisiaj Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia, który podczas wizyty do stolicy Podlasia znalazł czas, by zawitać także do naszego Centrum.
Nasz Gość odwiedził m.in. nowy zakład diagnostyki obrazowej, zakład medycyny nuklearnej, oddział onkologii ginekologicznej, przychodnię oraz izbę przyjęć. Wiceminister był w BCO po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni... I jak sam przyznał, jest pod ogromnym wrażeniem naszej placówki.

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przeżytych w radosnym, wiosennym nastroju życzy

Dziś, w przeddzień Dnia Matki, mamy i córki wykonały badania profilaktyczne w ramach akcji "Zabierz Mamę na badanie".

Projekt SERCE OD SERCA rozpoczął się we wrześniu 2018 roku, a na Podlasie zawitał w lutym, a to za sprawą Pani Małgorzata Zbyryt, koordynatorki akcji w naszym województwie i wolontariuszkom z Koła Gospodyń Wiejskich w Gródku, Klubu Wolontariusza "Otwarte Serca" z Michałowa oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu.

Ruszyło głosowanie w plebiscycie Hipokrates 2019 województwa podlaskiego. Wśród nominowanych w poniższych kategoriach znaleźli się pracownicy naszego Centrum:

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył w poniedziałek akty powołania konsultanta wojewódzkiego w dziedzinach: chirurgii onkologicznej dr. n. med. Leszkowi Kozłowskiemu oraz perinatologii dr. hab. n. med. Adamowi Lemancewiczowi.

26 maja 2019 roku to nie tylko Dzień Matki, to także dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Pilotaż onkologiczny – to główny temat piątkowego spotkania podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia Sławomira Gadomskiego z dyrekcją Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i rektorem Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Lekarze i psycholodzy z BCO spotkali się w dniach 10-11 maja w Augustowie, gdzie zgłębiali temat psychoonkologii w ujęciu interdyscyplinarnym w towarzystwie wybitnych osobowości świata filozofii i psychologii. Tematem przewodnim seminarium pt. "Terapia i praktyka w psychoonkologii" była terapia Simontonowska, czyli jak sobie radzić na zakrętach życia…

Mamy piękny dzień - Dzień Kobiet, a w naszym Centrum również baaaaardzo wyjątkowy. Z naręczem róż przybył do nas dzisiaj marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. Wręczył kwiaty pracownicom BCO oraz odwiedził pacjentki przebywające na oddziale onkologii ginekologicznej.

Zarząd województwa podlaskiego przyznał BCO dotację celową w wysokości 4.871.451,90 zł

Stowarzyszenie do Walki z Rakiem działające przy Białostockim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie i zrzeszające pracowników szpitala od dziś ma nowy Zarząd.