Kierownik Izby Przyjęć: dr n. med. Piotr Kosiorek
tel. 85 6784 160
Pielęgniarka nadzorująca: Anna Sierżan
tel. 85 6784 165
Pokój przyjęć: tel. 85 6646 710
IZBA PRZYJĘĆ
- Izba Przyjęć czynna jest całą dobę siedem dni w tygodniu. Pacjenci z zaplanowanym terminem hospitalizacji zgłaszają się w danym dniu w godzinach od 7.30 do 15.00.
- Pacjenci z zaplanowanym zabiegiem w dniu przyjęcia zgłaszają się do godziny 9.00.
- Pacjenci zgłaszający się do przyjęcia powinni mieć dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
- Pacjenci przyjmowani są do szpitala na podstawie skierowania w wersji papierowej bądź elektronicznej.
- Pacjenci zobowiązani są dostarczyć dokumentację z pobytów w innych szpitalach, oraz posiadać informacje o przyjmowanych obecnie lekach (np. lekach kardiologicznych, diabetologicznych i innych).
- Przyjmując się na oddział pacjent może zabrać ze sobą (kapcie, klapki pod prysznic, piżamę lub koszulę nocną, bieliznę osobistą, szlafrok, przybory toaletowe: mydło, szampon, szczotkę i pastę do zębów, dezodorant, grzebień, przybory do golenia itd., ręczniki).
- Na oddział szpitalny można zabrać również sztućce, kubek, przyjmowane leki w oryginalnych opakowaniach, środki higieny osobistej - podpaski, pampersy, książki, czasopisma, chusteczki higieniczne, radio, komórkę.
- Na oddział szpitalny pacjent zabiera ze sobą rzeczy mieszczące się w szafkach przy łóżku. Walizki/torby należy zostawić w depozycie szpitalnym mieszczącym się na Izbie Przyjęć. Pacjent ma stały dostęp do rzeczy pozostawionych w depozycie.
- Szpital nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach przy łóżku chorego, dlatego też wszelkie wartościowe przedmioty należy zostawić w domu ewentualnie przekazać do depozytu szpitalnego mieszczącego się na Izbie Przyjęć.
Izba Przyjęć Białostockiego Centrum Onkologii znajduje się na parterze, na prawo od głównego wejścia do szpitala z dogodnym podjazdem dla karetek oraz samochodów osobowych.
Z jej usług korzystają osoby skierowane do planowanej hospitalizacji oraz pacjenci, u których nastąpiło nagłe pogorszenie stanu zdrowia, skąd po załatwieniu formalności związanych z procedurą przyjęcia pacjenci kierowani są na oddziały specjalistyczne.
Pacjenci do hospitalizacji przyjmowani są w trybie planowym po wstępnej kwalifikacji przez specjalistów przyjmujących w Specjalistycznej Poradni Onkologicznej bądź z innych szpitali po uzgodnieniu terminu hospitalizacji.
Pacjenci bez uzgodnionego terminu hospitalizacji powinni zgłaszać się do Specjalistycznej Poradni Onkologicznej w godzinach pracy poradni.
Na Izbie Przyjęć pacjent uzyskuje:
- pełną informację o prawach i obowiązkach pacjenta;
- dokładne informacje na temat choroby, jak i jej leczenia oraz specyfiki pracy poszczególnych Oddziałów udziela lekarz kwalifikujący pacjenta do leczenia specjalistycznego, co zdecydowanie ułatwia współpracę z chorym i umożliwia przyjazne i komfortowe wprowadzenie pacjenta na oddział;
- profesjonalną opiekę lekarską i pielęgniarską , pozwalającą na fachową pomoc w trakcie przyjęcia oraz w nagłych przypadkach.