Strona główna | O nas | Kontakt  
     

 PRACOWNIA PSYCHOLOGII

W Białostockim Centrum Onkologii od grudnia 2012 roku działa Pracownia Psychologii. Pracownia obejmuje opieką psychologiczną pacjentów w trakcie hospitalizacji i leczonych ambulatoryjnie,  na każdym etapie leczenia. Pomoc psychologiczna świadczona jest także rodzinom i bliskim chorych onkologicznie.

Chorym w trakcie diagnozy choroby nowotworowej, leczenia chirurgicznego, chemioterapii, radioterapii, hormonoterapii, remisji i nawrotu choroby oraz w innych trudnych sytuacjach życiowych proponujemy następujące formy pomocy: 

-          pomoc psychologiczna – poradnictwo, konsultacje, praca nad rozwiązaniem aktualnych problemów pacjenta
-          wsparcie psychologiczne – emocjonalne, informacyjne, społeczne
-          psychoedukacja – edukowanie pacjentów z zakresu wiedzy o chorobie i jej leczeniu
-         udzielanie informacji dotyczących adresów i numerów telefonów szpitali, poradni, hospicjów, wypożyczalni i punktów sprzedaży sprzętu rehabilitacyjnego w naszym województwie i na terenie całego kraju
-          indywidualne  rozmowy z pacjentem i jego rodziną
-          konsultacje dla rodzin pacjentów hospitalizowanych, pacjentów ambulatoryjnych,   osób, które niedawno otrzymały diagnozę choroby nowotworowej
-          wsparcie dla osób w żałobie
-          biblioteczka pacjenta – broszurki, ulotki, poradniki oraz fachowa literatura w przystępnej formie na temat choroby, leczenia, diety, zdrowego trybu życia
-          prowadzenie warsztatów terapeutyczno-edukacyjnych dla pacjentów
 
Na spotkanie z psychologiem nie jest wymagana rejestracja, czy też skierowanie. Można zadzwonić, drogą mailową  umówić się na wizytę lub osobiście odwiedzić nasz gabinet .
 
Warto skorzystać z naszej pomocy :
- aby zadbać o siebie w trakcie leczenia
- aby wypowiedzieć swoje obawy i wyrazić swoje emocje
- aby przygotować się do operacji i zabiegów
- aby poprawić jakość swojego życia
- znaleźć odpowiedzi na trudne pytania i rozwiązać dręczące wątpliwości
- poprawić komunikację z najbliższymi
- uzyskać wsparcie i wiedzę
- aby lepiej radzić sobie ze stresem – ćwiczenia relaksacyjne
 
Rodzina pacjenta lub też osoba wspierająca również może skorzystać z naszej pomocy psychologicznej:
- aby współuczestniczyć w leczeniu osoby z rodziny
- aby wspierać i dbać o jakość życia swojego bliskiego
- aby umiejętnie opiekować się i pielęgnować chorego
- aby nie przeżywać za chorego jego choroby
- aby troszczyć się o siebie i swoje siły
- aby budować i rozszerzać system wsparcia
- aby zadbać o związki i relacje rodzinne
- aby zaakceptować emocje i styl radzenia sobie z chorobą osoby bliskiej
 
Drogi Pacjencie nie jesteś sam !!!
Możesz przy naszej pomocy i wsparciu wzmacniać sposoby radzenia sobie z chorobą, które do tej pory były skuteczne.
Możesz szukać znaczenia w doświadczaniu choroby i zadbać o swoją kondycję psychiczną. Ona ułatwi tolerowanie różnych form leczenia i jej skutków ubocznych. To poprawi jakość Twojego życia.
 
 
PORADNIA PSYCHOLOGICZNA
 

Poradnia psychologiczna udziela świadczeń osobom dorosłym. Powstała z myślą o dostarczeniu profesjonalnej pomocy z zakresu psychologii, psychologii diagnostycznej, psychoterapii indywidualnej , grupowej, rodzinnej oraz oferuje sesje wsparcia społecznego.
 
Czym się zajmuje poradnia psychologiczna?
Zadaniem poradni psychologicznej jest przede wszystkim pomaganie ludziom w uporaniu się z rozmaitymi sytuacjami, z którymi sami nie dają  sobie rady  oraz tym, którzy chcą przeżyć swoje życie  w sposób bardziej świadomy i satysfakcjonujący.
Zdarza się, że  już jedna wizyta i przeprowadzona podczas niej konsultacja przynoszą  dobre rezultaty. Czasami jednak problem, z którym pacjent zgłasza się do poradni psychologicznej, okazuje się zdecydowanie bardziej złożony i wymaga dłuższego czasu pracy z pacjentem.
W takiej sytuacji może się okazać potrzeba skorzystania z całego cyklu wizyt u specjalisty. Terapia jest więc drugim, obok udzielania konsultacji, zadaniem poradni psychologicznych.
 
Jak dostać się do poradni psychologicznej?
Potrzebne jest skierowanie, które wystawione może być przez zasadniczo dowolnego lekarza – do poradni może pacjenta skierować lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, lekarz rodzinny czy np. psychiatra.
 
Rejestracja znajduje się w budynku Białostockiego Centrum Onkologii wejście od ul. Warszawskiej i pod tel.: (85) 66 46 729 i (85) 66 46 789.              
W naszej codziennej pracy kierujemy się przede wszystkim dobrem pacjenta, udzielając wsparcia psychologicznego i terapeutycznego. Prowadzimy terapię krótko i długoterminową, skierowaną do osób dorosłych, par a także rodzin. Naszą dodatkową zaletą jest lokalizacja. Poradnia mieści się w centrum Białegostoku w Białostockim Centrum Onkologii. 
     
:: Strona główna  :: O nas  :: Aktualności  :: Struktura  :: Przetargi  :: Historia  :: Kontakt  :: Linki 
Copyright 2009 - Adam Andruk; Marek Bilmin