Strona główna | O nas | Kontakt  
     
«« Powrót

Administracja Szpitala

Dyrekcja Szpitala

Dyrektor - Magdalena Joanna BorkowskaMagdalena Joanna Borkowska – dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku, z wykształcenia prawnik. Pochodzi z Augustowa, całe swoje zawodowe życie związana jest z systemem ochrony zdrowia. Przez wiele lat pracowała w Podlaskiej Regionalnej Kasie Chorych oraz Narodowym Funduszu Zdrowia. Pełniła m.in. funkcję zastępcy dyrektora oraz p.o. dyrektora Podlaskiego Oddziału NFZ, była także wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania jednostkami ochrony zdrowia. Do BCO przyszła z Centrali NFZ, gdzie ostatnio pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora gabinetu Prezesa.

W codziennej pracy kieruje się słowami wybitnego polskiego psychologa Jacka Santorskiego -  zarządzanie polega na tym, żeby robić rzeczy właściwie, a przywództwo, żeby robić właściwe rzeczy. Dlatego też, dyrektor Borkowska duży nacisk kładzie na sprawną organizację pracy, która przejawia się we właściwie określonych zadaniach poszczególnych komórek organizacyjnych oraz delegowaniu kompetencji sprawnej i profesjonalnej kadrze medycznej.


Jak podkreśla dyrektor,  szpital to ludzie, a przede wszystkim pacjenci, których dobro jest najwyższą wartością. Strach przed chorobą onkologiczną ma wpływ na najbliższe otoczenie pacjenta, dlatego niezbędne jest holistyczne spojrzenie zarówno na sam proces leczenia, ale także działalność profilaktyczną i edukacyjną.


Myślą przewodnią nowej dyrektor BCO jest  „zarządzanie i przywództwo w zmianie”.  Jako priorytet traktuje profesjonalną opiekę nad pacjentem oraz dalszy rozwój BCO.
Zastępca Dyrektora - Tomasz  Maciej Filipowski


Dział organizacji i nadzoru

Kierownik - Katarzyna Maria Maksimowicz


Dział finansowo-ekonomiczny

Główna Księgowa - Joanna Samostoj


Dział administracyjno-techniczny

Kierownik - Alina Zdanowicz


Dział spraw pracowniczych

Kierownik - Anita Borawska

Data aktualizacji: 2017-09-05

«« Powrót
     
:: Strona główna  :: O nas  :: Aktualności  :: Struktura  :: Przetargi  :: Historia  :: Kontakt  :: Linki 
Copyright 2009 - Adam Andruk; Marek Bilmin